Butik Okul

BUTİK OKUL

DÜNYAMIZ 27 yıldır BUTİK OKUL olma özelliğini hiç yitirmedi .

Çünkü Kurucumuz bütün ilim insanlarının bildiğini biliyordu ;

Erken Çocukluk Dönemi için eğitim kurumları EV OKUL modeli olmalıdır.” düşüncesini benimsemiştir.

Çocuk evinin devamı olan bir oyun okulunda olduğunu düşünmeli,ailesinden ilk kez ayrıldığında kendine olan güvenini yitirmemeli düşüncesindedir.

Bildiği ve yaşayarak öğrendiği bir gerçekte şudur ki ; Yüreğine dokunduğu her çocuk bir gün karşısına çıkacak , belki çocuğunun belki de torununun hayatında yer alacak.

Biz yetişkinler ,çocukların ihtiyacının kocaman büyük binalar,labirent gibi koridorlar,alışveriş merkezlerinde ki gibi oyun salonları ya da sinema salonları , havuz olmadığının bazen farkına varamıyoruz.

Oysa bu binalara diz çökerek baktığınızda çocuğunuzun gözünden incelediğinizde ne kadar kocaman olduğunu ,endişe ve kaygının ne kadar artabileceğini fark edebileceğiz.Boyumuzdan çok büyük mekanlar ve yerler bizi bu dönemde hep ürkütür ve kendimize olan güvenimizi sarsar.

Kendi yaşayamadığımız çocukluğumuzun ve heveslerimizin çocuklarımıza zarar verebileceğini bazen düşünemeye biliriz.

Oysa biz çocuklar ; küçük ama temiz,  arkadaşlarımızla oyun oynarken eğlenecek, eğlenirken de öğreneceğimiz , öğretmenimizin bize  sürekli dokunabileceği ,  her birimizin gelişimini takip edebilen  ve farklılıklarımızın farkında olan , gözleri gülen eğitimcilerin olduğu eğitim kurumlarına ihtiyacımız var.

Sevgili Anne Babalar, çocuklarınıza eğitim kurumu seçerken lütfen dizlerinizin üzerine eğilip binaya bir dışarıdan birde içeriden biz çocukların gözleri ile bakınız. Kendinizi nasıl hissediyorsanız çocuklarınız da  işte aynı duyguyu hissederiz.

Nebahat Öğretmenimiz okulumuzu büyütmeyi hiç düşünmedi. Hatta yoğun talep yüzünden yıllardır noter huzurunda KURA çekerek sınıf sayılarını oluşturdu.  Dünyamızda yerini alacak olan arkadaşlarımızın aileleri Haziran ayı itibariyle ÖN KAYIT larını yaptırırlar ve Haziran son haftasında çekilen kura ile dünyamızda yerlerin alırlar.

Bu Dünya’da biz;

(36-48 ay)  3  Yaş BULUT Grubu – 10 kişi

(48-60 ay) 4 Yaş GÜNEŞ Grubu – 15 kişi

(60-72 ay ) 5  Yaş YILDIZ Grubu – 15 kişi

olarak bir bütünlük içinde, öğretmenlerimizin yörüngesinde keşiflerimizi ve hayata hazırlık çalışmalarımızı keyif alarak ve mutlulukla yaşıyoruz.